14.08.2022
Gölcük Yangınına 10 Dakika Sürede İlk Müdahale

Bölge Müdürlüğümüz Gölcük Orman İşletme Müdürlüğümüz sınırlarında bulunan  Camçukur Mevkiinde ormanlık alanda 14.08.2022 tarihinde saat: 15:40'da çıkan orman yangını saat: 15:50'de yapılan ilk müdahale ile karadan ve havadan yapılan yoğun mücadele sonucunda yaklaşık 1 saat süren çalışmalar neticesinde kontrol altına alındı.

Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü, Karamürsel Orman İşletme Şefliği sınırlarında çıkan yangın; 2 Helikopter, 4 arazöz, 3 su ikmal aracı, 3 adet İlk müdahale aracı,  6 teknik personel, 25 Orman İşçisi, 4 Orman Muhafaza Memuru, 10 Yangın Gönüllüsü olmak üzere 45 görevlinin mücadelesi sonucu kontrol altına alındı.

Bölge Müdürümüz Ziya Polat; “Yangına 10 dakika gibi kısa bir sürede müdahale eden, yangın bölgesindeki ekiplerin yoğun gayretiyle yaklaşık 2 Ha. alanda etkili olan yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarına başlandığını belirtti. Kısa bir sürede tüm kurumların da desteği ile yangına karşı mücadelenin tamamlandığını söyleyen Bölge Müdürümüz Ziya Polat yarınlarımız olan ormanlarımızı korumak uğruna kendini alevlere siper eden, gecesini gündüzüne katarak yangınlara karşı mücadele eden Orman Kahramanlarımıza ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim" dedi.


Yazdır