07.08.2022
Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızla Kocaeli’nde Çoşkulu Açılış Töreni

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ak Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım ile Sanayi ve Teknolojinin Merkezi Kocaeli'ye, Değer Katanlar Ödül Töreni (Bilişim Vadisi/Gebze) ve TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni için geldiler.

Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat, Kocaeli İlinde görev yapan İşletme Müdürlerimiz, Kavakçılık Enstitüsü Müdürü karşılama ekibinde hazır bulundular. Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi'yi karşılayan Bölge Müdürümüz Ziya Polat, Bakanımıza Kocaeli İlinde Bölge Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar hakkında kısa olarak bilgi verdi ve açılışa geçtiler.

 Kocaeli'nin yatırımların tam merkezinde yer aldığını belirten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan: “Kocaeli üretimde destan üstüne destan yazıyor. Sanayi ve Ticaret yoğunluğu yanında yeşilinin ve denizinin doğal güzellikleri ile de iç turizmde önemli bir destinasyon olan Kocaeli bu alanda da kendini hızla geliştiriyor. Tabii Kocaeli'nin en büyük zenginliği insanıdır. Ülkemizin dört bir yanından gelmiş olsa da aynı ezanın aynı bayrağın aynı ortak gelecek hayalinin etrafında kenetlenmiştir." Dedi. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte, Okullar, Sağlık Merkezleri, Kamu Kurumları Hizmet Binaları, TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Enerji Yatırımları, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin yatırımları ve özel sektöre ait yapımı tamamlanan toplam 245 eserin  açılış kurdelesini hayırlı olsun dilekleriyle kestiler.

Programa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Bölge Müdürümüz Ziya Polat , Kocaeli Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Sanayiciler, İş İnsanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurdele kesim töreninin ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak Pençe Kilit operasyonunda Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı'nın Başiskele'de ikamet eden ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kuran-ı Kerim okunarak dua edilen ziyarette Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı hayırla yad edildi.Kullar Yakacık Mahallesi'ndeki evde şehit babası Bayram Sarı ve yakınları tarafından karşılanan Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, aileye ve yakınlarına taziye dileklerini iletti ve  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yapılan yatırımlar ve çalışmalar için teşekkür ederek Bakanlarımız ile birlikte Kocaeli'nden ayrıldılar.


Yazdır