16.08.2022
İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanlığı Eğitimi Sakarya’da

Orman Genel Müdürlüğü, İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanlığınca organize edilen bölgesel istişare toplantılarının ikincisi Sakarya'da başladı.

Toplantı öncesi İnşaat ve İkmal Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun ve teknik ekibi Bölge Müdürümüz Ziya Polat'ı makamında ziyaret edip, planlanan eğitime ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İnşaat ve İkmal Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Daire Başkanlığına bağlı Makine İşletme Şube Müdürü Saadet Çağlayan Özkaya, Yol Etüt Proje Şube Müdürü Sevgi Aktürk ve teknik personelin yanı sıra İstanbul, Bolu, Eskişehir ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüklerinden Şube Müdürleri ile teknik elemanlar katıldı.

Toplantı Bölge Müdürümüz Ziya Polat'ın açılış konuşmalarında; İnşaat ve İkmal Dairesi Başkanlığınca organize edilen eğitimin, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğümüzde yapılmasından memnuniyet duyduk. Eğitimin verimli geçmesi için ve siz misafirlerimizin memnuniyetti adına tüm planlamalarımız yapıldı. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak tüm şefliklerimizin yol şebeke planlarımızı yeniledik, yol ağı etüt planı hazırlama, araç ve makine işlemleri ile ilgili Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun ve ekibi 3 günlük eğitim verecekler, eğiticilerin tecrübelerinden yararlanılarak bundan sonraki makine ve inşaat ikmal konusundaki arazi programlarının ve çalışmalarının çok daha verimli geçeceğine inanarak eğitim hayırlı olmasını dilerim.

Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Uzun, toplantının amacı ve önemine dair konuşmasında; Eğitim programı 3 gün sürecek olup, eğitimin ilk gününde 2 grup halinde orman mühendislerinden oluşan teknik ekip ile makine mühendislerinden oluşan ekipler ayrı gruplar halinde eğitimler verilecektir. Yol Etüt Proje Şube Müdürü Sevgi Aktürk tarafından Makine ikmal Şube Müdürleri, Şube Mühendisleri ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Müdür Yardımcılarına yol ağı etüt planlama ve Orbis veri girişi ile ilgili eğitim verilecektir. Makine İşletme Şube Müdürü Saadet Çağlayan Özkaya tarafından da makine mühendisleri grubuna araç ve makine işlemleri ile ilgili eğitim verilecektir.    

Üç gün sürecek etkinlik kapsamında birinci gün Bölge Müdürlüklerinin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerilerine dair değerlendirmeler yapılacak olup, ikinci ve üçüncü günlerde inşaat ikmal faaliyetleri ile ilgili olarak arazi incelemelerinde bulunulacak.


Yazdır