29.07.2022
Akyazı’da Orköy Kredileri Yüz Güldürmeye Devam Ediyor

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 2022 yılı Orköy programı kapsamında, Akyazı Orman İşletme Müdürlüğümüz'e bağlı orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza ormancılık faaliyetlerinde işlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılması amacıyla 1 adet ekskavatör, 7 adet traktör,4 adet tomruk çekme vinci, 2 adet motorlu testere ve 3 adet fenni arıcılık kredisinin teslimi il ve ilçe protokolünün de hazır bulunduğu programda törenle  gerçekleştirildi.

Programa Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Akyazı Kaymakam vekili Halil İbrahim Acır, Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat Başta olmak üzere, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı Müftüsü Kamil Özcan Demir, Orköy Şube Müdürü M. Murat Bilinmiş, Akyazı Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, İşletme  Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.

Acelle yaylasında yapılan törende ekskavatör, motorlu testere, fenni arıcılık,  tomruk çekme vinci ve traktörlerine kavuşan orman köylüsünün memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu. Törene katılan vatandaşlar, bu tür desteklerden dolayı müteşekkir olduklarını ve yapılan desteklerin devam etmesi gerektiğini ifade ettiler. Program kapsamında vatandaşlar ile hasbihal eden Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat; %20 hibe ve 7 yıla kadar  geri ödemeli olan kredi desteklerinin yapılan düzenleme ile faizinin de sıfırlandığını beyan ettiler.

 Bu tür desteklerin önümüzdeki dönemlerde de arttırılarak devam edeceğini ifade eden Bölge Müdürümüz, Orman köylümüze yapılan mekanizasyon destekleri ile orman üretim çalışmalarının daha prodüktif ve daha teknik olacağını, bu minvalde katma değerin de daha fazla olmasından dolayı ülke ekonomisine de destek olacağını söyledi.

 Akyazı Orman İşletme Müdürlüğünce, Orköy destekli 1 adet ekskavatör Hanyatak Kooparatif başkanlığına, 1 adet traktör Hanyatak köyüne, 2 traktör Yenidoğan köyüne, 3 adet traktör Kanlıçay köyüne,1 adet traktör osmanbey köyüne olmak üzere, toplam 7 adet  traktör, 4 adet tomruk çekme vinci Hanyatak Köyüne 3 adet Fenni arıcılık Küçük Karapürçek köyüne, 1 adet motorlu testere Merkez Yeniköye, 1 adet motorlu testere Ahmediye Köyüne verilerek, Acelle yaylasında anahtar teslim töreni düzenlenerek hak sahiplerine  anahtar teslimi yapıldı.


Yazdır