25.07.2022
Adapazarı Bağlar Mahallesi Yangını Kontrol Altına Alındı

Bölge Müdürlüğümüz Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğümüz sınırlarında bulunan Bağlar Mahallesindeki ormanlık alanda 25.07.2022 tarihinde saat: 15:26'da çıkan orman yangını saat: 15.36'de yapılan ilk müdahale ile karadan ve havadan yapılan yoğun mücadele sonucunda yaklaşık 3 saat süren çalışmalar neticesinde kontrol altına alındı.

Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü, Adapazarı Orman İşletme Şefliği sınırlarında çıkan yangın; 2 Helikopter, 2 uçak, 2 dozer,  6 arazöz, 2 su ikmal aracı, 1 greyder, 15 teknik personel, 55 Orman İşçisi, 10 İtfaiye aracı ile 22 itfaiye personeli ve 100 kişi askeri personeli olmak üzere 202 görevlinin mücadelesi sonucu kontrol altına alındı.

Bölge Müdürümüz Ziya Polat; “Yangın bölgesindeki ekiplerin yoğun gayretiyle yaklaşık 7 Ha. alanda etkili olan yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarına başlandığını belirtti. Kısa bir sürede tüm kurumların da desteği ile yangına karşı mücadelenin tamamlandığını söyleyen Bölge Müdürümüz Ziya Polat yarınlarımız olan ormanlarımızı korumak uğruna kendini alevlere siper eden, gecesini gündüzüne katarak yangınlara karşı mücadele eden Orman Kahramanlarımıza ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim" dedi.

Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı açıklamada, “Bölgedeki ekiplerin yoğun çalışması ve güçlü mücadelesi ile yangının kontrol altına alındığını belirtti. Yangının ilk anından itibaren devletin tüm imkânlarıyla seferber olunduğunu dile getiren Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım Bazı evleri de tedbir amaçlı tahliye ettik ama yangın yerleşim yerlerine yaklaşamadı. Ekipler müdahale ederek yangını durdurmuş oldu. Şu anda yangın kontrol altına alınmış durumda, yerleşim yerlerine ulaşmaması için hızlı bir şekilde müdahale edildi. Şu anda da soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangınlara karşı mücadele eden orman personelimize ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim, mahallemize ve şehrimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum dedi.


Yazdır