21.07.2022
Gebze Orman İşletme Müdürlüğümüzde Deprem Tatbikatı

Kocaeli Valiliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün 27.06.2022 tarih ve 330219 sayılı yazılarına istinaden İlimiz Tüm Kamu Kurumlarında 06.07.2022 günü saat: 10:00 da eş zamanlı olarak deprem anı uygulaması ve tatbikatı gerçekleştirildi.

İşletme Müdürlüğümüz Kriz Merkezi tarafından 04.07.2022 günü tüm çalışanlara yönelik AFAD tarafından hazırlanan video gösterimi ile depreme hazırlık, deprem anında yapılması gerekenler, afet ve acil durumlarda davranış şekilleri ile tahliye ve toplanma alanları hakkında teorik eğitim verildi.

Eş zamanlı olarak gerçekleşen tatbikatta İşletme Müdürlüğüne bağlı Arama Kurtarma ve Tahliye Ekibi tarafından tüm personelin çalıştıkları yerden “Acil Toplanma Bölgesi" ne güvenli ve zamanında tahliyeleri gerçekleştirildi. Tatbikat ve tahliye sonucu Kocaeli Valiliğine, Kriz Merkezi tarafından hazırlanan rapor ile sunuldu.

İşletme Müdürü Kenan Şahin tarafından kısaca afet ve acil durumlar öncesinde alınacak tedbirlerin son derece hayati öneme sahip olduğu vurgulanarak depremsiz ve afetsiz bir hayat temennisi ile tatbikat sonlandırıldı.


Yazdır